TERSTEN OKUYUN - Tarık TOROS

Bülent Arınç bu defa “özgül ağırlık” tabirini kullanmadı ama… AKP’yi çözüm süreci, dış politika, paralel davaları, kayyım konularında eleştirince… Büyük hışma uğradı. Belli ki bunu hesap etmişti. Kabine arkadaşları Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin, Suat Kılıç hemen destek verdi. Belli ki perde gerisinden Abdullah Gül zımnen arka çıkıyor. Buna bir kadro harekâtı olarak bakılabilir. Haliyle…
Toptan “hain” ilan edilmeleri an meselesi. Partide bir şaşkınlık var. Eskiler susuyor, yeniler küfrediyor.
AK Partililer izliyor, AKP’liler bindiriyor. Ortası yok. Arınç’ı eleştirirken “siyasi mevta” dediler. Öyleyse niye uğraşırsınız ki, bitmiş gitmiş zaten. “Cübbeli Bülo” diye manşet attılar. Buna imza atan kişi Beyefendi’nin Şili gezisinde hemen yanı başında poz veriyordu. Arınç Twitter’dan cevap verince… Aynı tavrı ve üslubu oradan da sürdürdü: “Cübbeli Bülo tehdide başladı.” Beyefendi’nin bilgisinin olmaması mümkün değil. 27 yaşında milletvekili yapılan… Hürriyet gazetesini bastıktan sonra… Bakan Yardımcısı olarak taltif edilen “yeni yetmeler” şöyle tweet atıyorsa diyecek çok fazla bir şey yok: “Yarabbi, sen bizleri menfaati bitince; sahibi olduğu bütün makamları borçlu olduğu yol arkadaşına sırtını dönen insanlardan muhafaza eyle.” Tersten okuyun: -Partide ve hükümette herkesin bir menfaati var. -Herkes sahibi olduğu makamları Beyefendi’ye borçlu. -Kimsenin bunlar elinden gidince eleştirmeye hakkı yok, hain olur! Dönelim başa… O meşhur “özgül ağırlık” kaldı mı kalmadı mı, varın siz karar verin. Taş yerinde ağırdır, sözü de kulağınıza küpe olsun.

http://www.ozgurdusunce.net/tersten-o...

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.

Last watched

Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.