Aile konutuna ilişkin ne gibi önlemler vardır?

Öncelikle taraflar bulundukları ikamet ettikleri, barındıkları yerde kira aktıyla oturuyor olabilirler. Taraflar birisi bu kira aktini tek başına fesh etme yetkisine yasa tarafından sınırlama getirilmiştir. Yani aile konutu olarak kullanılan yerlerle ilgili eşlerden birisi özellikle ülkemizde erkekler aile konutu şerhi olarak verilen kira kontratlı yerde daha sonrasında kira aktini feshederek eşlerini zor durumda bırakmaya yönelik davranışlara girdiğinden dolayı bu kira kontratı tek başına feshedilemez. Eşin rızası aranır. İkinci koşul barınılan yerin taraflardan birisinin mülkiyetinde olmasıdır. Mülkiyetin bulunulan yerin taraflar aile bireylerden birisinin tapuya giderek şerh vererek, aile konutu şerhini tapu kayıtlarına düşmesi halind e tek başına mülk sahibi olan kişi bu yeri satamaz, aile bireylerinden biri özellikle eşinin iznine tabidir.
Bu videoya ve benzeri konulara aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz.
http://www.onbitv.com

Takipte kalın: http://www.youtube.com/c/onbitv

Onbitv internet üzerinden yayın yapan, hayata dair merak edilen konulara ulaşmak üzere kurulmuş, görüntülü içerik platformudur. Spordan sağlıklı yaşama, gündemdeki haberlerden kültür sanat ajandasına, teknolojiden astrolojiye merak ettiğiniz tüm bilgiler onbitv adresinde... Sağlık, spor, yaşam, teknoloji başlıkları altında konusunda uzman kişilerin videoları ve 3000’den fazla yazı içeriklerine her gün yenisi ekleniyor. Neslihan İle 8 Dakika'da Neslihan Perker her hafta bir konuğu ağırlıyor.

Web Sitesi: http://www.onbitv.com
Facebook: https://www.facebook.com/onbitv/
Instagram: https://www.instagram.com/onbitv/
Twitter: https://twitter.com/onbitv
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/onbitv

İlişkili İnternet Siteleri

• Obscura Film http://www.obscura.com.tr/
• Obscura 360 http://www.obscura360.com/
• Datelier http://www.datelier.com/
• Ne Güzel Evim (StarTV) http://www.neguzelevim.com/
• Panorama (TRT Arapça) http://www.trtpanorama.com/
• İstanbul'dan Hayırlı Sabahlar (TRT Arapça) http://sabahelkhairministanbul.com/

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.
Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.