3 Yargı Paket Komisyondan Geçti

http://haberseyret.com Kamuoyunda 3. Yargı Paketi olarak bilinen ve yargı sisteminin hızlandırılmasına yönelik bir takım düzenlemeler içeren tasarı komisyondan geçti.

Yargı sisteminin hızlandırılması amacıyla hazırlanan '3. Yargı Paketi' komisyondan geçti.

TBMM Adalet Komisyonu, 'Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nı görüşmelerini tamamladı.

Tasarı; 2 günü geçen hafta, 2 günü de bu hafta olmak üzere 4 günlük yoğun bir çalışmanın ardından kamuoyunda '3. Yargı Paketi' olarak bilinen tasarı kabul edildi.

Tasarı, hakimlerin tutuklama yerine adli kontrol uygulayabileceğine yönelik düzenlemedeki süre sınırını kaldıran konu başta olmak üzere, bir çok konuda önemli değişiklikler içeriyor.

LÜZUMLU EŞYALARIN HACZİNE SON
Tasarı mevcut haliyle yasalaşırsa aile bireyleri için lüzumlu görülen eşyalar haczedilemeyecek.

Borçlunun haline münasip evi de haczedilemeyecekler arasına alınırken, para, kıymetli evrak ve değerli madenler kapsam dışı tutuldu.

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.

Last watched

Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.