ARTIK BİRBİRLERİNİ YALANLIYORLAR - Abdülhamit Bilici

Yalan, hem büyük ahlaksızlık hem de tüm semavi dinlerde büyük günah. Ama dindarlık iddiasındaki bazıları için maalesef sıradan bir alışkanlık. Kabataş ve Sümeyye suikastı gibi yalanlar, iktidar medyasının el ele yayımladığı manşetlerdi. Yalan olduğu ortaya çıkan bu haberler onlarca yazar tarafından savunuldu, mitinglere taşındı.

Şimdi yalanda yeni bir aşamadalar. İktidara yakın isimlerin sözlerini de çarpıtıyorlar. Kayyım kontrolündeki Bugün Gazetesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun ağzından ‘cemaatin Erdoğan'ı zehirlemeye çalıştığını' yazdı. Bakanlık haberi yalanladı. Aynı gazete, esrarengiz biçimde hayatlarını kaybeden ASELSAN mühendislerinin ailelerine dayanarak, ölümlerden Cemaat'i sorumlu tuttuklarını yazdı. Aileler haberi yalanladı.

Yetmedi, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün, akademisyenler bildirisine imza atan emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın kızı için “Türk vatandaşı olmayan birinin PKK sevici olmasını anlarım ama bir ordu komutanının kızını, onu destekleyen babasını asla anlayamam.” dediğini, “Komutan tokadı” diye manşet yaptılar. Hilmi Özkök yalanladı.
AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Markar Esayan'ın, “Hrant'ı Cemaat öldürdü” dediğini yazdılar. Esayan, haberi şöyle yalanladı: “Röportajı söylemediğim şekilde ve uyardığım halde ‘Dink'i FETÖ öldürdü' başlığıyla verdiler. Bu heves yanlıştır. Gereksizdir.”

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sohbetinde geçen Necip Fazıl şiiri ile PKK'nın hendekleri arasında bağ kuran müfterileri saymıyorum bile.
Pes artık. Görünen o ki, evrensel ahlak ilkelerini ya da yalanı münafık sıfatı gören İslam'ı değil, yalanı bir iktidar aracı olarak gören Hitler ve Propaganda Bakanı Göbbels'i örnek alıyorlar. Nitekim Hitler, “10 kez tekrarlanan yalan, yalan olarak kalır. Ama 10 bin kez tekrarlanan yalan, gerçeğe dönüşür.” derken, Göbbels de “Yalan ne kadar büyükse, o kadar kolay yutulur.” diyordu. Yalanlarla kafası karıştırılıp birbirine düşman edilen milletimize yazık.

http://www.zaman.com.tr/yazarlar/abdu...

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.
Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.