Halep'te teröristlerden kan donduran katliam!

Hürriyet ve Sol haberin bildirdiğine göre Halep'in El Bab kasabasını ele geçirdiğini ilan eden muhalifler, iktidarı ele geçirdikleri takdirde neler olabileceğini örnekleyen bir katliam gerçekleştirdi. Öldürülen polis memurlarının cesetleri postane binasının tepesinden aşağıya atıldı!

Batı ve işbirlikçilerinin desteği ve yönlendirmesiyle hareket eden Suriyeli muhalif gruplar, Halep'e yönelik yoğun saldırılarına devam ederken, kentte gerçekleştirdikleri katliamların da örnekleri açığa çıkmaya başladı.

Muhalif gruplar temmuzun son günlerinde Halep'in El Bab kasabasını ele geçirdiklerini iddia etmişlerdi. El Cezire, ordunun kasabadan çekildiğini ve muhaliflerin orduya ait bir tankı ele geçirdiğini duyurmuştu.

Katliam yaptılar!


Ancak muhaliflerin sadece orduya ait tankı ele geçirmedikleri YouTube'a konulan bir video ile anlaşılmış oldu. Bu korkunç katliam görüntülerinde muhaliflerin, öldürülen polis memurlarının cesetlerini postane binasının tepesinden aşağıya attıkları görülüyor.

Halep'e bağlı El Bab kasabasından gelen bu görüntülerin 10 Ağustos'ta kaydedildiği belirtiliyor.

Görüntülerde kasabadaki posta ofisini ele geçiren silahlı muhalifler, görevli memurları ve güvenlik görevlilerini binadan aşağı atarak katlediyorlar.

Binanın önüne toplanan kalabalıktan bazıları da "Allah aşkına durun" diyerek muhaliflere tepki gösterse de katliam durmuyor. Olayda 6 kişinin öldüğü tahmin ediliyor.

Çatışmaların tüm şiddetiyle sürdüğü ülkede, muhalifler sivil hizmetleri de durdurmaya çalışıyor. Bu nedenle görevi başında kalmakta ısarar eden memurlar, rejim destekçisi olarak nitelendirilip infaz ediliyorlar. Muhalifler çoğu zaman öldürdükleri kişilerin rejim yanlısı milis gücü Şebbiha üyeleri olduklarını iddia ediyorlar.

Suriyeli silahlı muhalifler daha önce de Halep'te Devlet Başkanı Beşar Esad'ı destekleyen Berri aşiretinin ileri gelenlerini infaz etmiş ve görüntüleri video paylaşım sitelerine yüklemişlerdi.

Silahlı gruplar dünde sivil bir memura en az yüz mermi sıkarak katletmişlerdi.

İnsan hakları uzmanları bu tip infazları "savaş suçu" olarak değerlendiriyor. Ancak Suriyeli muhaliflerin bu tip katliamları bugüne kadar Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşınmış değil..

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.

Last watched

Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.