Arkası Yarın - Umutsuz Saatler 1010 - Radyo Tiyatrosu ( Polisiye )

Glenn Griffin, kardeşi ve bir arkadaşı ile beraber hapisten kaçar. Diğer kaçakların aksine Glenn Grifin’in öncelikli amacı özgürlüğüne kavuşmak değildir. Glenn kendisini hapse atan şeriften intikamını almak istemektedir. Bu yüzden diğer kanun kaçaklarını da kendisi ile beraber şerifin yaşadığı şehre sürükler. İntikam için geldikleri şehirde kendilerine kalacak yer arayan kacaklar, Dan Hilliard’ın evine girerek ailesini rehin alır. Dan Hilliard bir yandan genç kızını kaçaklardan korumaya çalışırken diğer yandan da kaçakları alt edebileceğini düşünen küçük oğlunu dizginlemek zorundadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Dan Hilliard’ın ailesine karşı takındığı sahiplenici ve koruyucu tavır Glenn’i rahatsız eder. Babasından devamlı olarak kötü muamele görmüş olan Glenn için Dan Hilliard hayatı boyunca sahip olmak isteyip te olmadığı baba figürüdür. Glenn babasına karşı olan tüm nefretini Dan Hilliard’a yöneltecektir.

Oyunun aynı zamanda 1955 ve 1990 yıllarında filmi de çekilmiştir. 1955 yapımı ilk film Türkiye’de “Çaresiz Saatler” adıyla yayınlanmıştır.
Yapım: TRT
Tür: Suç, Dram
Yazan: Joseph Hayes
Eser: The Desperate Hours
Çeviren ve Uygulayan: Güneş Çakmak
Yöneten: Kenan Işık
Efektör: Korkmaz Çakar

Seslendirenler
Jesse Bard: Zafer Ergin
Tom Winston: Ali Düşenkalkar
Carl Fredericks: Erdoğan Ersever
Harry Carson: Uğur Polat
Elenor Hilliard: Deniz Gökçer
Ralphie Hilliard: Nazan Kiper
Dan Hilliard: Can Gürzap
Sindy Hilliard: Seray Düşenkalkar
Glenn Griffin: Payidar Tüfekçi
Hank Griffin: Erhan Yazıcıoğlu
Samuel Robish: Numan PaknerArkası Yarın - Umutsuz Saatler 10/10 - Radyo Tiyatrosu ( Polisiye )

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.

Last watched

Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.