Canlı Yayında Olan Şok Edici 7 Olay

abone OL;►https://www.youtube.com/user/hseyinay...

Japonya'daki Tsunami felaketi
11 Mart 2011'de, Japonya'da 9.0 şiddetinde gerçekleşen depremin Merkez üssü Tohoku bölgesinin doğu kıyısında, yerin 24 km derinliğindeydi.
Japon hükümeti, felaketi resmi olarak "Büyük Doğu Japonya depremi"
(Higaşi Nihon Daiş insai) olarak adlandırdı. Deprem sonrasında bölgede yüksekliği 38 metreye varan tsunami dalgaları meydana geldi.
Tsunami ülkede çok büyük zarara yol açtı. Depremde 15bin828 kişi hayatını kaybetti ve 3760 kişi hâlen kayıp olarak belirtiliyor. Kara ve demiryolları ağır hasar gördü, çeşitli yerlerde yangınlar çıktı ve bir baraj yıkılarak bölgeyi su basmasına neden oldu.
İkiz Kuleler Saldırısı
11 Eylül 2001’de ABD’de dört uçakla tarihin en büyük saldırısı gerçekleşti. Uçaklardan ikisi ünlü Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kulelerine, biri Pentagon’a çarparken, nereye yöneldiği bilinmeyen bir başka uçak da iddiaya göre yolcuların isyanıyla hedefine ulaşmadan düşürüldü.
john kenedi suikasti
ABD’nin 35. Başkanı John Kennedy’e gerçekleştirilen suikast… , 22 Kasım 1963 cuma günü Dallas’da tüm kameralar kayıtteyken gerçekleşti. Yerel saatle 12.30′da eşiyle birlikte konvoyda ilerlerken, üstü açık arabaya açılan ateş sonucu Ensesinden ve başından iki kurşun alan Kennedy, Perklend Hastanesi’ne götürülürken yolda öldü. Challenger Uzay Mekiği kazası
Uzay Mekiği Challenger'ın kalkışının gerçekleşeceğı günden önceki gece, hava sıcaklığı oldukça soğuktu ve bazı mühendisler kalkışın iptal edilmesi yönünde görüş bildirmişlerdi Buna rağmen kalkış NASA tarafından onaylanmıştı ve uzay mekiğinin yakıt roketlerinin parçası olan güvenlik contaları soğuk sebebiyle zarar görmüş olmalarından ötürü, işlevlerini yerine getiremediler ve uçuşun 73. saniyesinde araç infilak ettiHindenburg felâketi
6 Mayıs 1937 tarihinde Yapılmış olan en büyük zeplin olma özelliğini taşıyan Li Zi 129 Hindenburg, bilinen adıyla Hindenburg Zeplin'iniş yapacağı sırada içinde bulunan hidrojen tanklarının da etkisiyle bir anda alev almış ve zeplinin içinde bulunan 36 yolcu ve 61 mürettebattan 36'si hayatını kaybetmiştir.
turgut özal
18 Haziran 1988 günü Anavatan Partisi'nin olağan genel kongresi yapıldığı sırada gerçekleşmiştir. Özal konuşma yapmak için kürsüye çıktıktan kısa bir süre sonra saat 12:18'de Kartal Demirağ adlı bir saldırgan tarafından iki kez ateş edilmiş ve kurşunlar Özal'ın önünde bulunan mikrofonun ayağından sekip sağ el başparmağını yaralamıştır

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.

Last watched

Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.