İFRİTLER ! Cehennemi Dünyada İsteyen Cinler !

Kanalıma ücretsiz ABONE olabilirsiniz..
Facebook grubu: https://www.facebook.com/groups/90656...
İnstagram : eenggiin
Onlar tüm aleminin en acımasız ve en tehlikeli cinnileri. İfritler… Öyleki diğer bütün cinler onlardan çekinirler. Eski alimlerin anlattıklarına göre bazı melekler dahi ifritlerle karşılaştıklarında yollarını değiştirir ve onlara lanet ederlermiş. Ancak dikka edilmesi gereken nokta ise İfritler bir cin kabilesi değil aksine her kabilenin içinden çıkan en tehlikeli cinlere verilen isimdir. Yani Cuhenna , kulyas ve zuzula cin kabilesi gibi kabilelerin içidnen ifritler çıkabilir.Yine eski alimlerin anlattığına göre ifritler insanlara o kadar düşmandırki insanın son anına dek musallat olmak onları yoldan çıkarmak için uğraşırlar. Ölüm anından birkaç dakika önce insanların ağızları çok fazla kuruduğu için dudaklarına bir bez ile su damlatılır. Bu sırada bir ifrit elinde bir bardak su ile ölmek üzere olan kişiye görünür. Anlatılanlara göre ölmek üzere olan kişi ifritin getirdiği suyu kabul ederse o anda yani ölümünden birkaç dakika önce bile ifrit ona musallat olur. Çünkü onlar insanların yoldan çıkması en çok mücadele eden, insanlara düşman olan ve şeytanın peşinden giden cinlerdendir. İnsanlara olan düşmanlıkları ise tıpkı şeytan gibi kendielrini insandan üstün görmeleri ve insanoğlunun cehenneme gitmesini istemelerinden kaynaklanıyor.
İfrit cinlerinin güçlerini Allah kuranı kerimde şöyle anlatıyor. Süleyman peygamber dediki Ey ulular. Hanginiz melikenin tahtını bana getirir. Oradan bir ifrit cini şu cevabı verdi. Sen oturduğun yerden kalkmadan sana onu getiririm. Buna gücüm yeter. Kendime güvenim tamdır.
Buradan anlaşılacağına göre ifrit cinleri Süleyman peyambere hizmet eden hatta Süleyman peygamberin ulular diye sesleneceği kadar yüksek seviyedeki güçlü varlıklardandır.
İfritlerin en büyük özelliklerindne biri ise en tehlikeli büyülerin yapılabilmesi için büyü ve muska yazan kişilere yardım etmeleridir.
Eski alimlerin kitaplarında anlatılanlara göre ise , ifritler genellikle denizlerin dibindeki karanlık kuyularda yaşar ve ayın belli şekillerine göre ortaya çıkarlar.


"Gathering Darkness" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/b...
Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.