Canlı Yayında Yaşanmış 7 Şok Edici Olay

Abone olun! ► http://bit.ly/orkun2nd
Ana Kanalım ► http://www.youtube.com/thepersica

1. Hindenburg faciası
3 mayıs 1937’de Hindenburg Zeplini Frankford hava limanından 36 yolcu ve 61 mürettebatıyla havalandığında kimse bunun zeplinin son uçuşu olacağını tahmin edemezdi. Hindenburg olağan rotasında ilerlerken beklenmedik bir şekilde hidrojen gazı havalandırma deliklerine sızmaya başladı. Bunun üzerine Lakehurst, New Jersey’e iniş için harekete geçildiğinde ise sızan gaz tutuşarak zeplinin patlamasına sebep oldu. Patlamada 35 kişi öldü ve mucizevi bir şekilde 62 kişi hayatta kaldı.

2. Romero’nun canlı yayında intiharı
2012 yılında Fox televizyonu polis ile Romero arasındaki kovalamacayı helikopterler aracılığıyla canlı yayınladı. Kovalamacanın sonuna gelindiğinde Romero Aracını bırakarak koşmaya başladı. Araç kovalamaları haberleri ile ünlenen yerel televizyon muhabiri Shepard Smith olayı ‘ Aman tanrım şuna bakın! Sadece koşuyor ama belki de bir şeyler peşindedir’ diye anlattı. Romero bir anda silahını çekip kendisini kafasından vurduğunda olayı milyonlarca kişi canlı yayında izliyordu.

3. Dale Earnhardt
2001 yılında milyonlarca insan, canlı yayında bir NASCAR kazası izledi. Kazayı yapan NASCAR’ın en büyük isimlerinden Dale Earnhardt’dı. Dale spor tarihinde ki en büyük kazaları zaten yaşamıştı ama bu sefer ki çok farklıydı. Dale’ın kullandığı araç 160km hızla gidiyordu ve araç bariyerlere vurduğunda Dale o anda milyonlarca izleyenin önünde can verdi.

4. Japonya’daki Tsunami
Bir hortumu oluşumu esnasında kaydetmek kolay değildir ancak CNN Japonya’da iyi bir iş çıkararak Tsunamiyi canlı olarak yayınladı. Olayın kendisi trajik olduğu kadar, insanlara böyle bir olayın hikâyesini anlatmak da önemliydi tabi. Bütün dünya dalgaların binaları parçalayışını korku içinde seyretti. Doğanın gücüyle başa çıkılamıyor tabi ki.

5. Jonh F. Kennedy
22 Kasım 1963’de Kennedy motorlu bir geçiş töreni yapmaya karar vermişti ancak bu ölümcül bir hataydı. Bu hata Osvald’ın başkanı iki defa göğsünden ve bir defa da kafasından vurmasıyla sonuçlandı. Ama olay burada da bitmedi. Bütün ülke gözlerini başkanlarını öldüren kişiye dikmişti. Ama bu kez de Osvald canlı yayında yanına yaklaşan gizem bir adam tarafından vuruldu. Osvald’ın canlı yayında öldürülüşü şiddetin televizyona yansımasına yol açan 10 yıllık bir dönem başlattı.

6. 11 Eylül Saldırıları
11 Eylül tarihinde Dünya Ticaret Merkezine tarihin yönünü değiştrirecek bir saldırı oldu. Canlı yayında bir uçağın Dünya Ticaret Merkezin’e çarptı. Bu çarpma anı dünyanın asla unutamayacağı bir olaydı. Trajedi ve sonrasındaki yayınlar batı dünyasının haber yayını akışını tamamen değiştirdi. Bu yayın Amerika tarihinde ki aralıksız en uzun yayın oldu.

7. Challenger Uzay Mekiği Kazası
Challenger Uzay Mekiği kalktıktan saniyeler sonra havada infilak etti. Ve işin kötüsü bu olay, bu büyük anı izlemeye giden binlerce öğrencinin gözlerinin önünde yaşandı. CNN yayın yapan tek kanal olmasına rağmen, felaketin görüntüleri hızla diğer kanallara da yayıldı. Olay haftalarca önemini korudu ve gelecekteki haber sunumlarının da şeklini belirledi. Görünen o ki Challenger’ın kalktıktan saniyeler sonraki patlama anı Amerikan uzay araştırmaları tarihinin en büyük felaketi.

Web : http://orkunisitmak.com
Twitter : http://twitter.com/merhababenorkun
Facebook : http://facebook.com/orkuncancom
Instagram : http://instagram.com/orkunisitmak
Snapchat: orkunisitmak

Eğlence ve oyun içerikli videolar ürettiğim Orkun Işıtmak adlı ana kanalımın , kamera arkası videolarını koyduğum ve farklı konseptlerde videoları yayınlandığım ikinci sayfası. Videoları kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!

Videoları beğenip bana destek verdiğiniz için teşekkürler , unutmayın her an yeni video gelebilir^^

Vidbb

Vidbb.com is a free music search engine from youtube. Watch and download free mp3 and mp4 from youtube.

Last watched

Vidbb.com indexes only links to video materials, which are public and free of charge at youtube.com. Administration Vidbb.com not endorse any user submission, and expressly disclaims any and all liability in connection with user submissions.